تبلیغات تعاملی آفلاین
1399/05/02 تبلیغات تعاملی

تبلیغات تعاملی آفلاین

تبلیغات تعاملی یکی از راه‌های برقراری ارتباط مستقیم با مخاطب است که  به روش‌های مختلفی قابل اجرا است. این تبلیغات ابتدا درفضای آنلاین شکل گرفت و به صورت بازی‌ در موبایل مخاطب نمایش داده می‌شد، اما درحال حاضر در محیط آفلاین هم اجرا می‌شود. فضاهای آفلاینی که تبلیغات تعاملی در آنها اجرا می‌شوند عبارتند از:

روزنامه و مجله

تلویزیون

خیابان

o ایستگاه اتوبوس

o بیلبورد

o پیاده‌رو 

o ویترین

o فروشگاه 


نمونه تبلیغ تعاملی در روزنامه و مجله

فانتا با همراهی آژانس تبلیغاتی Ogilvy دبی برای معرفی طعم جدید خود، اولین آگهی چاپی قابل چشیدن در دنیا را منتشر کرد. این تبلیغ که دارای طراحی ساده و درعین حال جذاب بود، با جملاتی دوستانه مخاطب را به تست طعم جدید فانتا دعوت می‌کرد. مخاطب با جدا کردن تکه‌ای از تبلیغ و قرار دادن آن در دهانش طعم خاص پرتقالی نوشیدنی فانتا را بدون نوشیدن آن تجربه می‌کرد.

تبلیغات تعاملی در مجله


نمونه تبلیغ تعاملی در تلویزیون 

استفاده از تبلیغات تعاملی در تلویزیون از جمله راه‌های جلب توجه بیننده برای مشاهده آگهی تبلیغاتی است. BMW در تبلیغی تلویزیونی برای درگیر کردن مخاطب حین پخش آگهی امکانی را ایجاد کرد که مخاطب بتواند رنگ ماشین BMW X1 را با کنترل Roku remote به رنگ‌ دلخواه تغییردهد.

تبلیغات تعاملی در تلوزیون

 


نمونه تبلیغ تعاملی در خیابان

ریباک یک برنامه تبلیغات تعاملی در فضای باز در سوئد راه‌اندازی کرد. در این برنامه یک دوربین ثبت سرعت و ویترینی از کفش‌های ریباک در مرکز شهر قرار داد و طی مسابقه‌ای، به افرادی که سریع‌تر تابلوی تبلیغاتی را لمس می‌کردند، یک جفت کفش ریباک هدیه می‌داد.
ویدئو را از اینجا ببینید


نمونه تبلیغات تعاملی در ایستگاه اتوبوس

تبلیغ در ایستگاه‌های اتوبوس مناطق شلوغ و پرتردد از جمله موثرترین راه‌های نمایش پیام برندها به عابرین پیاده و افراد منتظر در ترافیک است. اگر این تبلیغ از نوع  تعاملی باشد به برندها کمک می‌کند تا به طور ایده‌آلتری به اهداف خود دست پیدا کنند.
پپسی این تبلیغ را در یکی از ایستگاه‌های اتوبوس شلوغ خیابان نیوآکسفورد نصب و با اجرای سناریویی سرگرم کننده توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرد.
ویدئو را از اینجا ببینید


نمونه تبلیغ تعاملی در بیلبورد

مک‌‌دونالد به‌واسطه بیلبوردی تعاملی در سوئد، امکان بازی پینگ پنگ را به صورت دیجیتال برای عابران  پیاده فراهم کرد. مخاطبان با مراجعه به آدرس اینترنتی مشخص شده از طریق تلفن‌همراه آمادگی خود را برای شرکت در بازی اعلام می‌کردند. پس از تایید موقیعت مکانی به بیلبورد متصل شده و هدایت بازی را از طریق گوشی خود در دست می‌گرفت. شخص با برنده شدن بازی، کوپن غذای رایگان از نزدیک‌ترین رستوران مک دونالد دریافت می‌کرد.

ویدئو را از اینجا ببینید


نمونه تبلیغ تعاملی در پیادرو

در این نوع تبلیغ، همزمان با راه رفتن عابرین پیاده، پیام‌های تبلیغاتی زیر پای آنها ظاهر می‌شود. باربکلی این کار را انجام داد و توجه مخاطبان بسیاری را به خود جلب کرد. شرکت باربکلی در فرودگاه لیسبون پرتغال، پیاده‌رویی تعاملی به طول 32 متر طراحی کرد تا با راه رفتن افراد روی مسیر طرح ریزی شده، پیام خوش آمدگویی به 12 زبان برای آنها ظاهر می‌شد.
 ویدئو را از اینجا ببینید


نمونه تبلیغ تعاملی در فروشگاه

تابلوهای فروشگاه‌های قدیمی را حتما به خاطر دارید: "دست نزنید!"

تبلیغات تعاملی در فروشگاه
 امروزه این تابلوها تغییر کرده و فروشندگان به سمت مشتری‌مداری در حال حرکت هستند. در فروشگاه‌های تعاملی، مشتریان قادرند با کنار هم قرار دادن لباس‌های مختلف، ست دلخواه خود را انتخاب کرده و بدون پرو،خود را  با لباس‌های انتخابی در آیینه مشاهده کنند.
 

منابع:

[1][2][3]