دیوار تعاملی دیجیتال
1399/05/22 تبلیغات تعاملی

دیوار تعاملی دیجیتال

این دیوارهای هوشمند دیجیتال با استفاده از مانیتور تلوزیونی یا پروژکتور و حسگر لمسی یا حرکتی ساخته  می‌شوند و توانایی واکنش به لمس و یا حرکت کاربران را دارند. در طول سال‌های اخیر تکنولوژی ایجاد گر این دیوارها ارتقا پیدا کرده، به طوری که در حال حاظر توانایی درک رفتار مخاطب و زمان را دارند و با اطلاعاتی که از دوربین‌های سه بعدی دریافت می‌کنند روند فعالیت بر روی دیوار را هدایت و کنترل می‌کند. همچنین ادغام نورپردازی و جلوه‌های صوتی هماهنگ با روند روی دیوار، باعث ماندگاری در ذهن مخاطب می‌شود.
ازاین رو دیوارهای تعاملی مورد استقبال بسیاری قرار گرفته‌اند.
در نمونه‌های زیر به برندهایی می پردازیم که با استفاده از دیوارهای تعاملی، سعی در تغییر شکل تبلیغات محیطی و ایجاد تعامل با مخاطبان کرده‌اند.

دیوار نوری گوگل

این دیوار تعاملی در سال 2016 توسط آزمایشگاه خلاق گوگل با استفاده از  5.880 دکمه‌ی بازی ایجاد شد. هر یک از این دکمه‌های کوچک حاوی  یک LED رنگی بودن که به هنگام عمل تغییر رنگ می‌دادند. این صفحه  تعاملی توانایی  واکنش به حرکت و لمس افراد مختلف را به صورت همزمان داشت. 

دیوار تعاملی گوگل پلی 

گوگل پلی موزیک در این صفحه نمایش تعاملی، امکان اسکرول و جستجو کردن در مقیاس بزرگ نرم‌افزار خود را برای مخاطبان فراهم کرد و با پشتیابی گراف دانش گوگل ( Google’s knowledge graph ) ارتباطی غیر منتظره و جالب از خوانندگان و موسیقی مورد علاقه‌ی افراد ارائه کرد.
این دیوار از چهار  LCDتعاملی لمسی متصل به پنل   LED که هر یک ویترینی از برنامه گوگل پلی موزیک را نمایش می‌دادند، ایجاد شده بود. 

مسیر طبیعت 

بیمارستان کودکان واقع در لندن برای پرت کردن حواس بیماران و هدایت آنها به اتاق بی‌هوشی، مسیری آرام و در عین حال جذاب را ایجاد کرد. در این صفحه تعاملی، دیوارهای بیمارستان تبدیل به بوم طبیعی شده بود. در مسیر حرکت بیمار، حیوانات جنگلی مختلفی ظاهر می‌شدند و به کودکان حس طبیعتگردی منتقل می‌شد.

دنباله طبیعت

گل‌های بی‌نهایت

این دیوار تعاملی، شکوفا شدن گل‌ها در فضای بی‌کران را به‌تصویر کشید. در این اثر هنری گل‌ها ابتدا متولد‌ شده، رشد می‌کنند، جوانه می‌دهند، شکوفا می‌شوند و نهایتا پراکنده و ناپدید می‌گردند. این روند به طور مداوم تکرار و با لمس افراد، گل‌ها به صورت هماهنگ به رقص در می‌آمدند.
  این دیوار هنری برای فروشگاه Gucci در توکیو ایجاد شد، اما در حال حاضر در مرکز هنری موودی هوستون نمایش داده می‌شود. 

چشمان خود را دوست داشته باشید

انجمن بینایی کانادا در سال 2012 کمپین "چشمانت را دوست داشته باشید" را  در قالب برنامه ای تعاملی در سراسر این کشور اجرا کرد و  با استفاده از فیلم های آموزشی تعاملی، افراد را به مراقبت از چشمان خود دعوت کرد.
در این کمپین نزدیک به 700 فروشگاه در سراسر کانادا مجز به صفحه نمایش تعاملی به همراه  بسته آموزشی برای سلامت چشم شدند. این انجمن با هدف قرار دادن تصمیم گیرندگان اصلی سلامت خانواده‌ها، یعنی "مادرها " سعی در انتقال پیام خود کردند.
افراد با سایه‌های خود با صفحه نمایشگر تعامل می‌کردند و بعد از اتمام مشارکت، بسته آموزشی مراقب از چشم را دریافت می‌کردند.

چشمان خود را دوست داشته باشید


منابع: