تبلیغات تعاملی ویدئویی
1399/05/04 تبلیغات تعاملی

تبلیغات تعاملی ویدئویی

ویدئوی تعاملی انواع مختلفی داشته و دنیای جدیدی از فرصت‌ها را برای صاحبان کسب و کارها فراهم آورده است. این ویدئوها می‌توانند برای چند هدف استفاده شوند:

  • به صورت نظرسنجی طراحی شوند و دیدگاه مخاطب را ارزیابی کنند

  • با تولید محتوای خلاقانه پیام برند را به مخاطبان مختلف منتقل کنند

  • در جهت فعالیت‌های آموزشی تولید شوند

  • در قالب اهداف تجاری و تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرند

ویدئوی تعاملی قدرت نفوذ بالایی در مخاطبان دارد و از طریق دعوت آنها به مشارکت در سناریو، باعث می‌شوند مخاطبان درگیر داستان برندها شوند.
محتوای تعاملی از ویدئوهای عادی از بسیاری جهات برتر است؛ از جمله: مدت زمان مشارکت بیشتر، ماندگاری بهتر، نرخ کلیک بیشتر (حدود 11%) و درنهایت نرخ بازگشت سرمایه بالاتر.

 آیا شما برای دیلویت (Deloitte) مناسب هستید؟

تجربه استخدام  تعاملی متمایز
شرکت دیلویت یکی از چهار موسسه حسابرسی شناخته شده در جهان است که به بیش از 150 کشور جهان خدمات حرفه ای مالی و حسابرسی ارائه می‌دهد.این شرکت برای استخدام نیروهای خود در نیوزلند کمپینی منحصر به فرد تحت عنوان «آیا شما برای دیلویت مناسب هستید ؟» اجرا کرد.
دیلویت با همکاری آژانس Snorkel برای آموزش نیروهای استخدامی خود با استفاده از گیمیفیکیشن، ویدئویی تعاملی طراحی کرد که علاوه بر دسکتاپ، در تبلت و تلفن همراه نیز قابلیت اجرا داشت. این ویدئو علاوه بر اینکه حوزه‌های فعالیت شرکت را به بیننده آموزش می‌داد، او را با فرهنگ و ارزش‌های سازمانی نیز آشنا می‌کرد.از طریق این لینک، شما هم می‌توانید این ویدئوی تعاملی را ببینید و با آن تعامل کنید.
در این ویدئوی تعاملی-داستانی بیننده درنقش کارمندی جدید، وارد سازمان می‌شود، همگام با ویدئو در سازمان حرکت می‌کند، با اتفاقات گوناگونی مواجه می‌شود و واکنش‌های خود را (درست  یا غلط) در مواجهه با موارد پیش آمده با کلیک گزینه‌های موجود، اعلام می‌کرد. این ویدئو امکانی را برای مخاطب بوجود آورد که سازگاری خود را برای کارکردن در دیلویت ارزیابی کند.

ویدئوی تعاملی انجمن احیای بریتانیا

انجمن احیای بریتانیا برای آموزش موثر CPR یا احیای قلبی، ویدئویی تعاملی ساخت. احیای قلبی، اقداماتی هستند که برای بازگردانی اعمال حیاتی قلب و مغز فردی که هوشیاری خود را از دست داده، انجام داده می شود.
هرچه افراد بیشتری تکنیک‌های کمک‌های اولیه را آموزش ببینند، افراد کمتری جان خود را در اثر حمله قلبی از دست خواهند داد. سالانه نزدیک به 60.000 نفر در انگلستان دچار حمله قلبی می‌شوند و متاسفانه تعداد کمی از آنها موقع رسیدن به بیمارستان، زنده می‌مانند. اگر اقدامات حیاتی زودتر انجام شوند، شانس این افراد برای زنده ماندن دو برابر خواهد شد. در این راستا انجمن احیای بریتانیا در قالب ویدئویی تعاملی، اقدامات اورژانسی لازم در زمان حمله قلبی و موقعیت‌های بحرانی را به مخاطبان آموزش داد.

ویدئوی تعاملی انجمن احیا بریتانیا

از طریق این لینک شما هم می‌توانید این ویدئوی تعاملی را ببینید و با آن تعامل کنید.
LIFESAVER VR برنامه‌ای رایگان است که با فناوری واقیت مجازی، مخاطب را در وضعیت مقابله با مرگ و زندگی قرار می‌دهد و مرحله به مرحله مهارت‌های اورژانسی لازم برای نجات جان افراد را به او آموزش می‌دهد.
این کمپین از یک جزوه درسی یا حتی یک ویدئوی آموزشی اثر بخش‌تر عمل کرد! همانطور که یک ضرب‌المثل قدیمی می‌گوید: «به من بگو، فراموش خواهم کرد؛ به من نشان بده، ممکن است به خاطر بسپارم؛ مرا درگیر کن، درک خواهم کرد.» امکان دخالت مخاطب در فرآیند واقعی احیای قلبی، باعث می‌شود تا تاثیر ویدئو در ذهن او به قدری باشد که هرگز آن را فراموش نکند.

ویدئوی تعاملی شرکت هوندا

این تصور رایج که هوندا ماشین‌هایی ایمن، مطمئن و روتین را که مناسب استفاده خانواده است، تولید می‌کند، خلاف واقعیت است. هوندا در طول سال‌های گذشته ماشین‌های مهیج بسیاری را تولید کرده که هوندا سیویک تیپ R  (Honda Civic Type R) یک نمونه موفق آن است. هوندا برای تغییر تصویر ذهنی مخاطبان با همکاری آژانس Wieden + Kennedy  در کمپین تبلیغاتی «آن سوی دیگر» دوگانگی موجود در این ماشین را در قالب ویدئویی تعاملی به نمایش گذاشت.

ویدئوی تعاملی شرکت هوندا

در داستان اول راننده خودرو، پدری است که به دنبال دخترش در مدرسه می‌رود تا او را به مهمانی برساند و در داستان دیگر، پدر یک پلیس مخفی است که نیمه شب ساراقان را تعقیقب می‌کند. در طول نمایش ویدئو، با ترغیب مخاطب به فشار دادن دکمه R، سوی دیگر داستان نشان داده می‌شد.
این پیشنهاد به طور هوشمندانه در فواصل منظم در سراسر ویدئو نمایان می‌شد. گذر از این دو واقعیت، دو وجه خودروی هوندا را نشان داد و مخاطب را از یک بیننده منفعل به یک بیننده فعال تبدیل کرد. مخاطبان به طور متوسط بیش از سه دقیقه زمان را برای مشاهده این ویدئو صرف می‌کردند. ترافیک وب سایت سیویک در طول مدت زمان کمپین تا  دو برابر افزایش داشت.
از طریق این لینک، شما هم می‌توانید این ویدئوی تعاملی را ببینید و با آن تعامل کنید.

خیریه قلب‌های کوچک

خیریه قلب‌های کوچک، خیریه‌ای برای کمک به کودکان مبتلا به بیماری قلبی است. این خیریه در کمپین «به من یک زندگی کامل بدهید» برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی ویدئویی تعاملی طراحی کرد. مخاطبان در این ویدئو با مکس  11 ساله که با بیماری قلبی متولد شده همراه می‌شوند و با کمک‌های مالی مرحله به مرحله شاهد تغییر زندگی این کودک هستند.


ویدئوی تعاملی خیریه قلب‌های کوچک

این ویدئو در عین سادگی به طور شگفت‌آوری احساسی بود و به مخاطب نشان می‌داد که چگونه یک عمل کوچک (چند کلیک) به طرز چشمگیری زندگی یک کودک را متحول می‌کند و او را نجات می‌دهد.
 ویدئو را از اینجا ببینید

منابع:

[1][2][3]